III Zawody wędkarskie - Koło Łowieckie "PIAST" w Sulechowie

KOŁO ŁOWIECKIE nr 46

"PIAST" W SULECHOWIE

Przejdź do treści

Menu główne:

Z ŻYCIA KOŁA > Rok 2019
 
III Zawody wędkarskie
 
o Puchar Koła Łowieckiego „Piast” w Sulechowie


 
 
    Doskonała rozrywka, przednia zabawa i kilka godzin spędzonych na łonie natury, to niezaprzeczalne walory kolejnych zawodów wędkarskich o Puchar Koła Łowieckiego „Piast” w Sulechowie”. Na sportową rywalizację, na naszym stawie, po raz kolejny umówili się wędkujący myśliwi z naszego Koła.  
 
Spotkaliśmy się w sobotę 8 czerwca na Stanicy Koła w Podlegórzu. Impreza miała charakter otwarty. Jedynym ograniczeniem było wniesienie wpisowego, za które zostały zakupione nagrody oraz poczęstunek dla zawodników.
 
Po omówieniu spraw organizacyjnych i po przeprowadzeniu losowania stanowisk, przystąpiliśmy do wędkowania. Wspólnie ustaliliśmy, że koniec zawodów będzie miał miejsce o godz. 12. Po 3-godzinnych zmaganiach z rybami „Puchar KŁ PIAST Sulechów” trafił do Kolegi Krzysztofa Czochry (waga złowionych ryb – 1,42 kg.). Drugie miejsce zajął Piotr Linke (zaproszony gość), a trzecie Grzegorz Horwat. Kolejne miejsca wywalczyli: Krzysztof Roślik, Piotr Łuczyński, Ryszard Czeszyk, Bohdan Matasek, Paweł Rusewicz, Emilia i Andrzej Gierlikowie. Udział w zawodach wzięło 15 wędkarzy. Najczęściej do wędkarskich siatek trafiały płotki i krąpie. Łącznie złowiliśmy 10,92 kg ryb. Wszystkie złowione ryby trafiły z powrotem do naszego stawu.  
 
Sędzią głównym wędkarskich zmagań był Kol. Bogdan Napieralski (sędzia wędkarski klasy okręgowej). Razem z członkami zarządu koła sędzia podziękował za wspólną zabawę i bezpieczne wędkowanie.
 
     Na zakończenie zawodów wędkarze pozowali do wspólnego, rodzinnego zdjęcia. Organizatorzy zadbali o poczęstunek.
 
Tekst i zdjęcia: Krzysztof Roślik.
 
 
PS.
 
W imieniu organizatorów serdecznie dziękujemy wszystkim sponsorom, zwłaszcza Państwu Emilii i Andrzejowi Gierlikom za wsparcie finansowe i rzeczowe zawodów.     
 
 Statystyki
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego