Zawody wędkarskie - Koło Łowieckie "PIAST" w Sulechowie

KOŁO ŁOWIECKIE nr 46

"PIAST" W SULECHOWIE

Przejdź do treści

Menu główne:

Z ŻYCIA KOŁA > Rok 2017
I zawody wędkarskie
o Puchar Koła Łowieckiego „Piast” w Sulechowie


   W dniu 9 września 2017 r. na stawie Koła w Podlegórzu odbyły się pierwsze zawody wędkarskie o Puchar KŁ „Piast” Sulechów. W zawodach wystartowało 10-ciu zawodników. Impreza miała charakter otwarty. Jedynym ograniczeniem było wniesienie wpisowego, za które zostały zakupione nagrody oraz poczęstunek dla zawodników.
    Zawody rozpoczęły się o godz. 8°°. Na zbiórce przedstawiono regulamin zawodów. Po losowaniu stanowisk i zajęciu miejsc od godz. 9°° rozpoczęło się wędkowanie i trwało do godz. 12°°. Pogoda dopisała. Było ciepło i słonecznie. Natomiast nie dopisały ryby, które w tym dniu bardzo słabo żerowały. Miało to swoje odzwierciedlenie w wynikach. Trzech kolegów nie złowiło żadnej ryby. Zawody wygrał Konrad Roślik. Złowił sazana o wadze 0,86 kg, który okazał się największą rybą zawodów i trochę drobnicy. Reszta zawodników łowiła tylko drobnicę. Przeważały płotki, wzdręgi i krąpie. Drugi był Krzysztof Roślik, a trzeci Bohdan Matasek.
    Uczestnicy zawodów zgodnie wyrażali potrzebę kontynuacji podobnej imprezy w przyszłości zwłaszcza, że Koło dysponuje odpowiednimi warunkami ku temu. Posiadamy obiekt stawowy. Dysponujemy domkiem myśliwskim, w którym można przenocować. Jest miejsce na ognisko z grillem. Trzeba tylko odpowiednio zadbać o rybostan. I tyle. Jak się okazuje, grono wędkujących myśliwym wcale nie jest małe. Widać, że czasami warto zamienić broń na wędkę.
Zatem – Do zobaczenia na następnych zawodach.

Tekst i zdjęcia: Krzysztof Roślik.

PS.
Organizatorem zawodów był Komitet Organizacyjny Obchodów Jubileuszu 70-lecia Koła Łowieckiego „Piast” w Sulechowie. W imieniu organizatorów serdecznie dziękujemy wszystkim sponsorom za wsparcie finansowe i rzeczowe. Impreza nie była finansowana z budżetu Koła.


 Statystyki
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego