Polowanie Noworoczne - Koło Łowieckie "PIAST" w Sulechowie

KOŁO ŁOWIECKIE nr 46

"PIAST" W SULECHOWIE

Przejdź do treści

Menu główne:

Z ŻYCIA KOŁA > Rok 2019
Polowanie noworoczne

    W sobotę 12 stycznia 2019 r. odbyło się pierwsze w nowym roku polowanie zbiorowe. Już tradycyjnie, w podziale na dwie grupy („biali’ i „czerwoni”) polowaliśmy w dwóch naszych obwodach 131 i 134.

    Przed polowaniem ślubowanie myśliwskie złożył Kol. Grzegorz Horwat. Tym samym nasze grono myśliwskie powiększyło się o nowego kolegę. Była to wielka chwila dla myśliwego, rozpoczynającego karierę łowiecką. Ta uroczystość, to pierwsza ceremonia wprowadzająca adepta łowiectwa w krainę myśliwskich tradycji. Niech Święty Hubert będzie Ci przychylny i darzy w borze.   

    Emocje rozpoczęły się z chwilą pierwszych pędzeń, gdzie jazgot psów, co rusz oznajmiał zwierzynę w miocie. Jak się później przekonaliśmy, z myśliwskim szczęściem było różnie. Św. Hubert nie był tego dnia zbyt łaskawy. Po 4 miotach na pokocie położyliśmy 4 dziki. Szczęście dopisało Kolegom D. Paronowi, R. Śliwińskiemu, H. Kostorzowi oraz G. Horwatowi.

    Ten ostatni, już na swoim pierwszym w życiu polowaniu zbiorowym, w którym uczestniczył jako myśliwy, pełnoprawny członek naszego Koła, strzelił jednym strzałem, pierwszego swojego dzika!!! Trudno o milszy początek kariery myśliwskiej i to na początek roku!!! Aktu pasowania myśliwskiego dokonał osobiście wprowadzający kolegę Grzegorza w arkana łowieckie – autor niniejszego artykułu. Koledzy myśliwi oraz naganka nagrodzili sukces kolegi gromkimi brawami.   

    Polowanie przebiegło w sympatycznej i koleżeńskiej atmosferze, głównie za sprawą prowadzących polowanie Kolegów Bohdana Mataska, Ryszarda Śliwińskiego i. Krzysztofa Czochry. Były życzenia noworoczne, aby nam Św. Hubert darzył w 2019 roku, a Knieja miała nas w swojej opiece.

Tekst: Krzysztof Roślik

 Statystyki
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego